Finiera izgatavošanas īpatnības

Finieris – tas ir universāls materiāls, kas tiek plaši izmantots daudzās nozarēs, tostarp mēbeļu nozarē, un pēc saviem parametriem pārspēj pat OSB. Firma Ergoss piedāvā saviem klientiem augstas kvalitātes finieri, kas izgatavots no teicamām izejvielām, par pieņemamām cenām.

Var nosaukt daudzas pozitīvas finiera īpašības:

  • Neliels svars.
  • Izturīgs pret temperatūras svārstībām.
  • Viegli lietojams un apstrādājams.
  • Tam piemīt lieliskas estētiskās īpašības.
  • Finieris ir videi draudzīgs, izturīgs.

Finiera izgatavošanas process ir daudz ekonomiskāks, neka plastmasas vai metāla ražošana. Ir vairākas metodes, kā izgatavot finieri, bet finiera tipi ir atkarīgi no tā, kādā veida ražo koksnes plāksni: ēvelēts, zāģēts vai lobīts.

Finiera daudzveidība un tā ražošanas metodes

Zāģēts finieris tiek izgatavots tikai no cēlkoka. Dotajam finiera veidam, kā izejvielu izmanto speciālus baļķus, kurus sazāģē šaurās loksnēs, biezums nepārsniedz 5 mm. Šāda finiera ražošana ir ļoti dārga. Izejvielu vajag daudz, bet gatavā materiāla procesa beigās iznāk maz. Tā kā tas ir neekonomiski, dotajā brīdī, šādu zāģēta finiera ražošanu praktiski vairs neizmanto.

Ēvelēta finiera ražīgums ir diezgan augsts, taču zemāks nekā lobītam finierim. Šobrīd ekonomiski visizdevīgākā ir lobīšanas tehnoloģija. Koksnes plāksnes biezums, ar doto apstrādi, sasniedz 1.2-1.9 mm.

Ražojot finieri tiek izmantota viena veida koksne, vai arī vairāku. Ja ražošanā ir izmantotas dažādas koksnes, tad nosakot finiera tipu, ņem vērā tikai ārējā slāņa koksni.

Tāpat finiera tipi tiek noteikti, pēc ražošanas īpatnībām: bakelīta, līmētais, finieris dekoratīviem nolūkiem. Plaši tiek pielietots arī mitrumizturīgs finieris. To galvenokārt izmanto celtniecībā, fasāžu apdarē, kā arī iekštelpās, ja nepieciešams nodrošināt aizsardzību pret mitrumu.

Laminēšana ir nepieciešama, lai pagarinātu finiera kalpošanas laiku. Celtniecības nolūkos var tikt izmantots finieris ar tīklveida laminētu virsmu. Šāda materiāla pielietošana atvieglo apdares darbus.

Ja Jums nepieciešams augstas kvalitātes finieris – kompānija Ergoss Jūsu rīcībā!