OSB plātņu popularitātes noslēpums

Orientētās kokskaidu plātnes – tas ir jaunās paaudzes būvmateriāls, kuru izmanto mēbeļu ražošanā un būvniecībā. Ne velti OSB sauc par „uzlaboto koksni”. Šis materiāls veiksmīgi aizstāj ne tikai tradicionālo finieri, MDF un skaidu plāksnes, bet arī dārgo naturālo koksni. Pateicoties saviem unikālajiem parametriem, kvalitatīvās OSB plātnes, kuras piedāvā kompānija Ergoss, ir īpaši populāras pircēju vidū.

Ražošanas tehnoloģiju sarežģītība

OSB ir daudzslāņu plāksne, salīmēta ar sintētiskajiem sveķiem, no koksnes skaidām un šķeldas, sapresēta zem spiediena. Iekšējos slāņos skaidas izvietotas perpendikulāri, ārējos – gareniski. Tehnoloģiski sarežģītā ražošana ļauj iegūt līdzenas un vienmērīgas pēc struktūras plātnes, bez jebkādiem tukšumiem un atslāņošanās.

OSB plātnēs saglabājas visas vērtīgās masīvkoka īpašības, taču nav zaru un dabīgā nevienmērīgā šķiedru izvietojuma. Kompānijas Ergoss kokskaidu materiāls apvieno augstu izturību ar teicamu elastību. Turklāt īpaša apstrāde nodrošina ugunsizturību un mitrumizturību. Bez tam, laminēts OSB labāks pēc hidrofobajiem rādītājiem, nekā mitrumizturīgs finieris.

OSB unikālās īpašības

OSB plāņu popularitāte tiek skaidrota ar pielietošanas daudzpusību, pieejamu cenu un citām pieprasītām būvniecībā īpašībām:

  • Teicama elastība, kas ļauj izmantot OSB izliektu plakņu apdarē.
  • Augsta izturība izmantojot skrūvju stiprinājumus.
  • Maksimāla izturība pret pūšanu, sēnīšu infekciju un kukaiņiem.
  • Izmantošanas vienkāršība: krāsošana, zāģēšana, urbšana un jebkāda cita apstrāde.

Četru veidu OSB ar dažādu blīvumu un mitrumizturību ļauj ideāli izvēlēties materiālu konkrētiem mērķiem. Materiāla tehniskie parametri nodrošina vienkāršas un ātri veicamas dažādas būvniecības operācijas. Zāģēšanas procesā ar rokas zāģi vai elektrisko zāģi, plātne nodrošina vienmērīgu griezumu bez izdrupšanas.

Celtnieki un mēbeļu ražotāji īpaši novērtē OSB par tā estētisko ārējo izskatu un praktiski bezatkritumu izmantošanu. Vieglās plātnes aktīvi tiek izmantotas karkasa māju sienu būvniecībā, grīdu montāžā, kā apdares un iepakošanas materiāls. Izvēloties OSB kompānijā Ergoss, pircēji iegūst praktisku un ekoloģisku materiālu, kuram ir plašs pielietošanas diapazons.