OSB plātnes – kvalitāte, izturīgums, pieejamība

OSB plātnes – tās ir presētu orientēto skaidu plātnes. To izgatavošanai izmanto kokskaidas. Šādas plātnes tiek iegūtas, īpaši spēcīgā veidā sapresējot skaidas. Pie tam šis process norit pie ļoti augstas temperatūras, par līmējošo saistvielu izmantojot mitrumizturīgus sveķus. Parasti OSB plātņu struktūra sastāv no vairākiem slāņiem, parasti tie ir trīs. Ārējā skaidu kārtā (kuru izmēri – 15 mm garumā un 0,7 mm biezumā) kokskaidas ir izvietotas šādi: viena kārta izvietota vienā virzienā, otra – perpendikulāri pirmajai. Šāda kokskaidu struktūra nodrošina OSB plātnes izturīgumu, un tāpēc tieši šādas plātnes ir kļuvušas par pirmajām kokskaidu plātnēm, kuras izstrādātas speciāli būvdarbiem.

OSB plātnes ir ievērojami izturīgākas un elastīgākas salīdzinājumā ar koku. Tajās nav zaru un to šķiedru izvietojuma virzieni ir dažādi, tāpēc OSB tiek uzskatītas par pakāpi augstvērtīgākas, nekā koksne. Saskaņā ar Eiropas standartiem, OSB plātnes iedalās pēc 4 tipiem, kas paredz atšķirīgu stiprību un mitrumizturību.

Atšķirībā no šīs klasifikācijas, šie plātņu tipi tiek izmantoti dažādos būvniecības darbu posmos. Piemēram, 1.tips – tiek izmantots, veidojot nenesošos konstrukciju elementus, kuri tiks izmantoti vidē, kurā nav mitruma (mēbeļu ražošanā).

2.tips ir izmantojams sausā vidē nesošajām konstrukcijām.

3.tips, kuram piemīt optimāla mitrumizturība un stiprība, ir izmantojams gan mitrā vidē, gan arī elementiem, uz kuriem gulsies noteikta slodze.

4.tips – visizturīgākais, tas ir izmantojams pat vairākkārtējiem klāšanas darbiem.

OSB cenas ir pilnībā pieņemamas ikvienam, tāpēc šo plākšņu izmantošanas diapazons ir pietiekami plašs. Tās izmanto:  • par vienu no kāpņu un kāpņu laukumiņu konstrukcijas elementiem;
  • dažādu ēku, māju, paviljonu izgatavošanai kā karkasa konstrukciju materiālu.
  • pamatnei zem elastīgajiem kārniņiem.

Mūsu uzņēmums SIA «Ergoss» koksnes materiālu izgatavošanas jomā darbojas jau vairāk, kā 7 gadus. Mums ir izveidoti cieši sadarbības sakari un iegūta klientu atzinība, kuri spējuši novērtēt mūsu produkcijas kvalitāti. Mūsdienīgas tehnoloģijas, jaunākās izstrādes, pastāvīga meistarības pilnveidošana, personāla apmācība un augstā apkalpošanas kvalitāte ir ļāvuši mums šajā Latvijas tirgus segmentā ieņemt augtu vietu.

Pie mums iespējams izvēlēties vismūsdienīgākos materiālus, ieskaitot arī OSB plātnes, pie kam to cenas iepriecinās ar savu pieejamību. Mūsu mājas lapā ir aplūkojama visa produkcija, kuru Jūs pie mums varat iegādāties. Šeit ir aplūkojamas dažāda izmēra plāksnes, kas ir piemērotas visdažādākajiem būvniecības un apdares darbiem.

Izstrādātā materiālu piegādes un glabāšanas sistēma, izdevīgās OSB cenas dažāda tipa plātņu piegādei liecina par to, ka sadarboties ar uzņēmumu SIA «Ergoss» ir izdevīgi un ērti.