OSB, finieris un Latvijas finieris: neaizstājams materiāls būvniecībā

OSB (Orientēto skaidu plātnes) ir koksnes apstrādes rezultātā iegūts speciāli konstruēts plātņu veida materiāls.

OSB izgatavo no salīdzinoši lielām, garām un tievām ēveļskaidām, kurām pievieno speciālus mitrumu izturīgus sveķus un sintētisko vasku, un kas tiek apstrādātas pie augstas temperatūras un spiediena. Šī materiāla atšķirīgā īpašība ir kārtās savietoto skaidu pretēji virzieni. Pie kam ārējās kārtās skaidas ir orientētas gareniski, bet iekšējās – šķērsām zāģētas. Iekšējās kārtās šķiedras savietotas perpendikulāri, bet ārējās – gareniski. Tas ļauj panākt augstvērtīgākas mehāniskās īpašības (izturīgumu) salīdzinājumā ar DSP. Kā zināms, OSB parasti izgatavo trijās līdz četrās kārtās – viena vai divas iekšējās kārtas un divas ārējās.

Šobrīd OSB plātņu galvenā pielietojuma sfēra ir koka māju būvniecība, koka sienu, jumtu, starpstāvu pārsegumu izgatavošana, grīdu iestrāde u.c.

Orientēto skaidu plātņu izgatavošana ir viena no progresīvāk augošajām un attīstošākajām kokapstrādes rūpniecības nozarēm, kuras galvenais virziens, atbilstoši bezatkritumu tehnoloģijai, dažādu skuju koku sugu nomizotas koksnes pārstrāde. Pie tam tiek izgatavoti lokšņu materiāli, kas speciāli paredzēti būvniecībai, mēbeļu ražošanai un iepakojuma industrijai. Šodien orientēto skaidu plātņu (OSB) izgatavošana būtiski izkonkurē tādus būvniecībā pielietojamus materiālus kā DSP un finieris.

OSB cenas ir ārkārtīgi atšķirīgas un pilnībā atbilstošas materiāla kvalitātei.

Latvijas finieris

Latvijas finieris ir viens pieprasītākajiem kokapstrādes rūpniecībā ražotajiem materiāliem. Šī materiāla galvenās priekšrocības ir tā augstā izturība, vizuālais estētiskums, drošums un pieņemama cena. Tas tiek plaši pielietots dažādās būvniecības un ražošanas sfērās.

Latvijas finieris ir absolūti nekaitīgs gan cilvēkam, gan arī apkārtējai videi. Tas tiek izgatavots speciāli sagatavotu skaidu salīmēšanas ceļā, tam piemīt tādas unikālas īpašības kā augsta nodilumizturība un mitruma izturība, tas ir noturīgs pret ķīmisko vielu, ultravioleto staru iedarbību un temperatūru svārstībām.