OSB finieris - unikāls būvniecības materiāls un ne tikai

Daudzu mūsdienu darbības jomu pārstāvji celtniecībā, remontu-apdares darbos, mēbeļu izgatavošanā, telpu dekoratīvajā noformēšanā u.c. nekautrējas eksperimentēt ar izmantojamajiem materiāliem. Šāda tendence nerada izbrīnu, jo lielākā kompāniju vai privāti nodarbināto meistaru daļa vēlas savam klientam sniegt maksimālu rezultātu, vai vienkārši pārsteigt ar kādu jauninājumu. Piemēram, kompānija “Ergoss” specializējas ne tikai tradicionālā vai speciāla mēbeļu finiera pārdošanā, bet arī īpašu uzmanību pievērš OSB plāksnēm, kurām ir raksturīgas ļoti nozīmīgas priekšrocības.

Pie šāda Latvijas finiera pamatā attiecināmas skaidu plāksnes, kuru izgatavošanā parasti izmanto īpašu skuju koku sugu paliela izmēra skaidas. Šis materiāls ir brīnišķīga alternatīva gan finierim, gan DSP plāksnēm, kas tiek pielietots visdažādākajās jomās: tas tiek izmantots ēku jumtu apšūšanai pirms mīkstā pārklājuma veidošanas, sienu paneļu izbūvē, sienu apšūšanā, grīdas klājumu izgatavošanā. Šo sarakstu var papildināt vēl tālāk. Šis materiāls tiek izmantots korpusu un mīksto mēbeļu priekšmetu izgatavošanā, īslaicīgu nožogojumu izveidošanā, jebkādas sarežģītības un virziena dekorāciju un dekoratīvo elementu izgatavošanā.

Daudzi speciālisti, strādājot ar šādu materiālu, ir jau paspējuši pārliecināties par tā neapšaubāmajām priekšrocībām. Šis finieris nezaudē savas formas ārējo faktoru iedarbībā, tam piemīt paaugstināta stiprība, tam nespēj kaitēt nekādi laika apstākļi un mehāniska rakstura iedarbība. Tāpat uzmanība ir akcentējama uz šo plākšņu ilgo kalpošanas mūžu, to apstrādes vieglumu, augsto estētisko līmeni. Bieži vien OSB ir grūti atšķiramas no dabiskā koka, kas arī ir vērā ņemams fakts.

OSB cena ir diezgan demokrātiska, tā ir atkarīga no atsevišķiem faktoriem, ieskaitot arī plāksnes virsmas apdarei pielietotās tehnoloģijas. Pašlaik ir pieejami trīs galvenie šāda mūsdienu finiera veidi: pirmkārt, tās ir plāksnes ar taisnām un gludām malām; otrkārt, plāksnes, kuru malas tiek frēzētas no divām pusēm; treškārt, plāksnes, kuru malas tiek frēzētas no četrām pusēm. Katrai šādai loksnei piemīt savas īpatnības un pielietojuma jomas, tāpēc pērkot šāda tipa finieri, šis jautājums ir jāprecizē.