OSB plāksnes

Jebkurš cilvēks agri vai vēlu jāķeras pie sava mājokļa remontēšanas darbiem. Kvalitatīvu materiālu izvēle – tas ir viens no galvenajiem nosacījumiem kvalitatīva remonta veikšanai. Uzņēmums Ergoss ieņem vienu no pirmajām vietām OSB plākšņu izgatavošanā.

OSB plāksnes ir perspektīvākais būvniecības materiāls.

Pateicoties savām mehāniskajām un fiziskajām īpašībām, zemajai pašizmaksai un racionālai izejvielu izmantošanai - OSB jau 30 gadus garumā ir viens no populārākajiem materiāliem, ko izmanto Amerikas un Eiropas patērētāji.

Orient Stand Board – no koksnes izgatavots konstruktīvs plātņu materiāls, kas tiek ražots vienīgi no garām un smalkām skaidām. Pēc to sajaukšanas ar ūdensizturīgiem sveķiem, tās tiek pakļautas augstu temperatūru un spiediena iedarbībai, kā rezultātā iegūst izturīgumu. Kā zināms, OSB plāksnes tiek izgatavotas 4-ās kārtās vai pat vairāk.

Pašlaik OSB plākšņu izgatavošana – kokapstrādes rūpnieciskās pārstrādes nozare, kura attīstās visdinamiskāk. Šo produkciju izgatavo no skuju kokiem, pielietojot bezatkritumu tehnoloģijas. Plaša OSB plākšņu pielietošana mēbeļu un būvniecības materiālu ražošanā.

OSB plāksne – tā ir orientētā skaidu plāksne, kura tiek izgatavota no augstvērtīgiem kokmateriāliem.

Pieprasījums pēc šāda veida plāksnēm pastāvīgi pieaug līdz ar būvniecībā vērojamā progresa palielināšanos. OSB plāksne kļūst aizvien populārāka par finieri, un nešaubīgi arī kvalitatīvāka. Cena ir pilnībā atbilstoša kvalitātei. Tieši šai ziņā arī produkcija tik ļoti piesaista patērētāju.

Pirmais, kas piedāvāja OSB plākšņu izgatavošanas ideju, bija F.Pfols, un 1936.gadā tika saņemts pirmais šīs produkcijas patents.

OSB plāksnes pielieto:

 • kā skaidu materiālu un finiera aizvietotājs;
 • koka karkasa konstrukcijas;
 • nesošās konstrukcijas;
 • izstāžu un reklāmas stalažas;
 • īslaicīgi nožogojumi un sētas;
 • iekšējais un ārējais sienu apšuvums;
 • grīdu klājumiem;
 • mēbeļu izgatavošana.

Mūsu dienās OSB plākšņu izgatavošanas līderis – Vācija. Otrajā vietā ierindojas Polija.

OSB pielietošanas priekšrocības:

 1. izturība ir 2,5 reizes lielāka salīdzinājumā ar DSP;
 2. neliecas (pie slodzes nedeformējas);
 3. izturīga apkārtējā vidē (laika apstākļi to neietekmē);
 4. ilgstošs kalpošanas mūžs (saglabā savas īpašības ilgstošu laika periodu).

Veiciet pareizo būvmateriālu izvēli, un kvalitatīvs remonts nodrošinās jums komfortablus un kvalitatīvus dzīves apstākļus.