OSB

Orientēto skaidu plātnes

Mūsu uzņēmuma “Ergoss” pamata produkcija ir OSB plātnes. Orientētajām skaidu plātnēm piemīt virkne priekšrocību salīdzinājumā ar parastajām DSP. Pirmkārt, plātnei, kurā šķiedras ir izvietotas vienā virzienā, piemīt augsts izturīgums. Vienvirziena skaidu izvietojums atvieglo plātnes apstrādi. Bez tam, orientētajām skaidu plātnēm ir vairāku slāņu struktūra, līdzīga tai, kāda ir finierim, tomēr ir par aptuveni 25 procentiem izturīgākas par finieri, kas izgatavots no skuju koku šķirnēm. OSB saplākšņu izgatavošanā par saistvielām izmanto dažādus sveķus. Pie tam ir jāpiebilst, ka dažādu OSB plātnes kārtu salīmēšanā izmanto atšķirīgus sveķu veidus. Tā kā šādas plātnes ir daudz izturīgākas par DSP, tad tās bieži vien izmanto sarežģītu un smagu konstrukciju izgatavošanā. Ņemot vērā materiāla mitrumizturību, koka skaidu plātņu izstrādājumi ir izmantojami arī palielināta mitruma apstākļos.

Mitrumizturīgais un ūdens izturīgais finieris

Vēl viens no uzņēmuma “Ergoss” produkcijas veidiem ir finieris. Un tas nav nekas pārsteidzošs, jo abos gadījumos runa ir par kokapstrādes produkciju. Pat šo kokapstrādes produktu ražošanā ir kaut kas kopīgs. Finiera izgatavošanā izmanto dažādu koku šķirņu plēksnes jeb finierskaidas. Finieris, kā zināms, mēdz būt divu veidu: mitrumizturīgais finieris un finieris ar paaugstinātām mitruma izturības īpašībām. Tā kā parastais mitrumizturīgais jeb ūdens izturīgais finieris tiek izgatavots, salīmējot kopā vairākas finierskaidu kārtas. Pie tam plēkšņu kārtas tiek izvietotas viena pret otru tā, lai to izvietojuma virzieni būtu savstarpēji perpendikulāri attiecībā pret otru kārtu.

Ja izgatavojot parasto finieri, kārtas tiek līmētas ar dabisku līmi, piešķirot mitrumizturīgajam finierim ekoloģiski tīra materiāla statusu, tad ūdensizturīgā finiera ražošanā, kura mitrumizturības īpašības ir ievērojami lielākas, tiek izmantots formaldehīds. Šādas apstrādes rezultātā tiek iegūts īpašs mitrumizturīgs finieris ar augstiem stipruma un nodilumizturības rādītājiem, pateicoties kam tas tiek plaši pielietots pat jumtu seguma klāšanā. Lai palielinātu mitrumizturību, šādu finieri var noklāt ar lamināta kārtu.

Tādā veidā uzņēmums “Ergoss” piedāvā saviem pircējiem šādus produkcijas veidus:

  • OSB plātnes
  • Mitrumizturīgais finieris
  • Ūdens izturīgais finieris